Çalışma Saatleri: 09:30 - 19:00

Koçluk

Koçluk


Empatia Psikoterapi Merkezi, Koçluk sertifikasını Erickson College’ dan almıştır.

Koçluk Nedir?

Düşünün ki bir ilişkiniz var ve bu ilişkide odak noktası sizsiniz. Hayattan ne istediğiniz ve bu isteklerinize nasıl ulaşacağınız doğrultusunda yardım veriliyor… İşte koçluk ilişkisi böyledir. Tektir. Hayatınızdaki hiçbir ilişkiye benzemez, çünkü derin destek ve cesaretlendirme içerir. Koç sizin hayat yolculuğunuzdaki kişisel ‘navigatörünüz’-kişisel yönlendiriciniz- gibidir. Size en iyi yolları bulmanıza ve bu yollarda başarı ile sona-hedeflerinize, arzu ve isteklerinize- ulaşmanızda destek verendir.

Aynı zamanda koçluk hayatlarında büyük, önemli ya da ani değişiklikler yapmak isteyenler için en iyi ilişki şeklidir. Düşünün ki, birisi sırf sizin sözlerinizi değil, onların arkasında yatanları da dinliyor ve düşünüyor. Hatta sırf kelimeleri değil kelimeleriniz arasındaki boşlukları…Duygularınızı anlayan, sesinin tonuna dikkat eden ve enerjinizi hisseden biri…

Yani iletişiminizle ilgili her şeyi anlama ve algılamaya özen gösteren sizin yaşam koçunuzdur…

Kimler yaşam koçluğundan faydalanabilir?

  • Kariyer kararları almak isteyenler
  • Meslek seçiminde kararsızlık çeken gençler
  • Hayatlarını planlamakta güçlükler yaşayanlar
  • Bir türlü hayallerini, hedeflerini gerçekleştiremeyenler.
  • İlişki problemleri yaşayanlar ve iletişimlerini daha geliştirmek isteyenler-gerek iş yaşantılarında; gerek aile ve gerek ise arkadaşlıklarında.
  • Çeşitli yeteneklerini geliştirmek isteyenler ya da yeni yetenekler kazanmak isteyenler.