Empatia Psikoterapi ve Kişisel Gelişim Merkezi, 2008 yılında, Uzman Psikolog Elif Selin Uçal tarafından kurulmuştur.

İtalyan Lisesi’ nden mezun olduktan sonra psikoloji (Ba Psychology) üniversite öğrenimi için, İngiltere’ de University of Exeter‘ a gitmiş, yine aynı üniversitede İş ve Organizasyon Psikolojisi Master (Msc) Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. 2003 yılından beri Uzman Psikolog olarak; özellikle iş, aile ve sağlık psikolojisi alanlarında çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik çalışmaktadır. Aynı zamanda, Sağlık Psikolojisi (PhD in Health Psychology) alanında, yine İngiltere’ ye bağlı olarak, uzmanlık çalışmalarını sürdürmüştür.

Coaching, Hipno-terapi ve NLP eğitmen sertifikalarına sahiptir ve Uluslararası düzenlenen yıllık çeşitli kongrelere katılmıştır. Büyükada Halk Eğitim Merkezinde gönüllü psikolog olarak 2 sene boyunca çalışmıştır. Aynı zamanda Kanserle Savaş Vakfı’ nda sağlık psikoloğu olarak çeşitli çalışmalara katılmıştır.İngiliz Psikologlar Derneği, Türk Psikologlar Derneği, Uluslararası Psiko-Onkoloji Derneği, Uluslararası İş ve Organizasyon Derneği, American Family Therapy Association, Baat – British Association of Art Therapy, Play Therapy UK, Play Therapy International üyesidir.

Bunlara ek olarak,  yeni akımlar olan,  Sanat Psikoterapisi (Art Psychotherapy) ve Oyun Terapisi (Play Psychotherapy) alanlarında, 2013-2015 yılları arasında University of Wales ve University of Leeds Beckett‘ tan diploma programlarını tamamlamıştır. Empatia Psikoterapi bünyesinde, aldığı bu eğitimler doğrultusunda, çocuklar başta olmak üzere tüm yaş gruplarını kapsayan bu alandaki çalışmaları ülkemizde yaymaya devam etmektedir.

İş Ortaklarımız

Ahmet Onur Ünnü

Uzman Psikolog  

1979 yılında İstanbul’da  doğan Ahmet Onur ÜNNÜ sırası ile

1999 Galatasaray Lisesi
2001 Sorbonne Pantheon Universite Paris – İşletme Ön Lisansı
2004 University of London Goldsmiths College – Psikoloji Lisans

programlarını tamamladı.

Stajını Metin Sabancı Spastik Çocuklar Merkezinde Eğitim ve Psikoloji Bölümünde gerçekleştiren Ahmet Onur ÜNNÜ, Özel Vatan Hastanesi, Balıklı Rum Hastanesi gibi sağlık kurumlarında çalışmalarına devam etmiştir.

Ahmet Onur Ünnü aynı zamanda çeşitli rehabilitasyon merkezlerinde ve Boyut Yayın Grubu bünyesinde psikolojik destek, danışmanlık ve çevirmenlik hizmetlerinde bulunmuştur.

Mine Turalı

Profesyonel koç ve Danışman

ACC, Certified Professional Coach
ORSC, System and Relationship Trained  Coach

Galatasaray Lisesi ve İ.T.Ü Mimarlık Fakültesi mezunu olan Mine Turalı, yüksek lisansını da aynı fakültede tamamlamıştır. Farklı mimarlık ofislerinde çalıştıktan sonra serbest çalışmaya devam etmiş daha sonra kariyerini koçluk ve danışmanlık tarafına çevirmiştir.

Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF’in ACC – Akredite Profesyonel Koç sertifikasyonunu almıştır. Coaches Training Institute (CTI), CRR Global’ın sunduğu “Organizasyon, İlişki ve Sistem Koçluğu” (ORSC), programlarını tamamlamış; Embodiment, hikaye anlatıcılığı ve P4C eğitimlerini almıştır. Doç Dr. Nita Scherler’in Gestalt Uygulayıcılığı programını tamamlamış, ilişkisel yetkinlik üzerine Gestalt çalışmalarına devam etmektedir. Bir yandan da İstanbul Üniversitesinde  sosyoloji lisans eğitimi almaktadır.

Bireylere ve ilişkilere koçluk ve danışmanlık yapmaktadır. Aynı zamanda sistem, ilişki ve bireylerde değişimi kolaylaştırmak üzere  behavioraldesign.studio çatısında eğitim ve danışmanlık vermekte davranışsal tasarım üzerine çalışmaktadır.

Gençlerin kariyer seçiminlerine destek vermeyi amaçlayan bir dijital platform-sosyal girişim olan buneis.com’un kurucu ortağıdır.